22 листопада 2023 року викладачі кафедри української мови зі студентами кураторських груп відвідали науково-краєзнавчу конференцію з міжнародною участю, присвячену 150-річчю від часу заснування НТШ «Наукове товариство імені Шевченка і Тернопільщина: історія та сучасність» у Тернопільському національному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського МОЗ України. 29 листопада 2023 р. професор А.В. Вихрущ виступив з доповіддю «Гуманізація навчально-виховного процесу в умовах університету» під час проведення “круглого столу”, гуманітарна наука у вищій школі (до 150-річчя НТШ) у Львові. Матеріали опубліковані.
Із нагоди Дня української писемності та мови 27 жовтня в бібліотеці ТНМУ відбулися літературні читання «Писаний Світ». Студенти першого курсу медичного факультету груп ММ-102 та ММ-103 презентували книги, які зацікавили, надихнули до подальшого читання. Також ділилися досвідом, через яких письменників і які книги з’явилася любов до читання.
Одним із найяскравіших творів української літератури студенти вважають «Тигролови» Івана Багряного. Іліана Свіржевська зацитувала фрази з повісті, які взяла собі за життєве кредо: «Сміливі завжди щастя мають» та «Ліпше вмерти біжучи, аніж жити гниючи». Читачі згадували про автобіографічність твору, незвичайну життєву долю автора, проводили паралелі із реаліями воєнного сьогодення. Особливе зворушення в учасників читань викликала поезія Рупі Каур із збірки «Молоко і мед», яку читала Марина Гасанова.
Гостя свята – доктор педагогічних наук, професорка кафедри іноземних мов Тетяна Хвалибога – розповіла про власний досвід читання, про важливі, на її думку, тексти для розвитку сучасного студента. Вона запропонувала ознайомитися з поетичним доробком професора Анатолія Вихруща, завідувача кафедри української мови, зачитала вірші, які були написані задовго до повномасштабного вторгнення, однак привертають увагу актуальністю і досі. Віховою у її читацькому житті став цикл романів «Софія» доцента кафедри акушерства та гінекології №1 Лесі Романчук. Він актуальний для студентів стосовно професійної тематики і громадянської позиції.
Модерувала захід доцентка кафедри української мови Марта Руденко, яка рекомендувала книги для покращення мовного рівня, серед яких словники Тараса Берези «Мова – не калька», «Слова, що нас збагачують», «Гарна мова – одним словом». Студенти з цікавістю розглядали видатний роман, який є перлиною сучасної української літератури, – «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко, присвячений визвольній боротьбі, та чудове видання «Несподіваної вакансії» Джоан Роулінг. Якщо перша книга – зразок бездоганного володіння неймовірними багатствами української мови, то друга – не менш блискучий переклад.
Велика кількість запитань, коментарів, обмін книгами, зворушення, що довкола стільки однодумців, – таким був результат «Літературних читань».