Інститут кураторів

Звіт про виховну роботу

Виховна робота кафедри базується на основних положеннях Концепції національної системи виховання з урахуванням органічного взаємозв’язку процесу навчання та виховання. Головною метою виховної роботи, на досягнення якої спрямовано зусилля професорсько-викладацького колективу, є формування цiлiсної i гармонійно розвиненої особистості з високою національною самосвiдомiстю. Така особистість – це насамперед громадянин української держави, її патріот, гуманіст, для якого пріоритетом є загальнолюдські й загальнодержавні цiнностi, це людина з високою фаховою підготовкою й широким світоглядом, розвинутим інтелектом, належним рівнем загальної, політичної та правової культури.

Колектив кафедри проводить активну роботу з формування у студентської молоді любові до Батьківщини та гордості за український народ і державу, організовуючи та проводячи тематичні бесіди, лекції кафедрального та університетського масштабу, виховні імпрези щодо видатних постатей України, відвідування театрів, музеїв, філармоній.

Необхідно зауважити, що вже саме навчання студентів на кафедрі української мови, вивчення української мови, культури мови сприяє вихованню національної свідомості в українських студентів і поваги до нашої нації і держави в іноземних студентів.

Національно-патріотичне виховання

Патріотичне виховання – складова національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. Воно сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави.

Кожного року студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського під керівництвом викладачів кафедри української мови організовують заходи до Дня української писемності і мови, який відзначають 9 листопада.

Під керівництвом завідувача кафедри української мови, доц. Тишковець М. П. та доц. Мельник Т. П. студенти медичного факультету долучились до XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цього року радіодиктант відбувався під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Зав. каф. Тишковець М. П. разом зі студентами медичного факультету долучилися до

написання XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

Викладачі кафедри зі студентами під час святкування Дня української писемності і мови (2017 р.)

Ведучі свята – студенти 1 курсу медичного факультету Анна Кіндрат і Назарій Гуральчук

На завершення завідувач кафедри української мови, доц. Тишковець М. П. привітала присутніх з Днем української писемності і мови й тепло подякувала студентам та викладачам за подароване свято. Марія Павлівна закликала молодь вивчати, плекати і оберігати рідну мову і висловила свою повагу студентам – іноземцям, які хочуть знати і старанно опановують українську мову. І це ще один незаперечний доказ того, що мова єднає людей.

Вітальне слово завідувача кафедри, доц. Тишковець М. П. у День української писемності і мови (2017 р.)

Святкування Дня української писемності і мови (2016 р.)

Святкування Дня української писемності і мови (2015 р.)

Перші березневі дні віщують не лише прихід весни. Вони завжди збігаються із національним святом – Шевченківськими днями, коли звучать рядки безсмертної книги «Кобзар» – квінтесенції нашої національної культури, лунають пісні на слова Тараса Шевченка, виголошуються промови, цитуються фрази, що давно вже стали крилатими.

І це не просто звичка чи данина традиції. Творчість Т. Шевченка – це основа нашої національної самоідентичності, а сам Кобзар – духовний орієнтир для кожного свідомого українця, невід’ємна частка культурного буття нації.

Студенти І та ІІ курсів взяли участь у поетичних читаннях у рамках вшанування величі поетичного генія Тараса Шевченка (2017 р.)

Викладачі кафедри української мови та студенти І-го курсу провели захід, присвячений 204-ій річниці з дня народження великого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка (2018 р.)

У Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського була представлена мобільна експозиція Тернопільського обласного музею Богдана Лепкого (м. Бережани).

З творчістю відомого нашого земляка ознайомились студенти та викладачі кафедри

доц. Зевако В. І., доц. Гаврищак І. І., доц. Стефанишин К. Л., доц. Новіцька О. І (2017 р.)

Доц. Мельник Т. П. і ст. викл. Шеремета Л. П. разом із cтудентами відвідали виховний захід до Дня захисника України (2016 р.)

Робота з іноземними студентами

Виховна робота з іноземними студентами є одним з найважливіших і складніших напрямків організації навчального процесу у медичних ВНЗ. Викладачі кафедри працюють над формуванням у студентів культури міжособистісних стосунків, толерантності, навичок самоосвіти і різнобічного розвитку їх творчих здібностей. Створюють усі належні умови для фізичного, інтелектуального, морального і духовного розвитку. Прищеплюють любов до української національної культури, звичаїв і традицій.

Іноземні студенти на літературних читаннях творів Т. Г. Шевченка мовами різних народів світу (2017 р.)

Студенти-іноземці беруть участь у різних творчих конкурсах. У відкритому міському студентському пісенному фестивалі-конкурсі «Окрилені піснею» взяв участь студент з Польщі, який посів третє місця у фінальному етапі.

Учасник конкурсу Хуберт Мікоша (2016 р.)

Викл. Шеремета Л. П. з іноземними студентами (2015 р.)

Естетичне виховання

Всебічно розвинена особистість є надзвичайно чутливою до краси, гармонії, благородства. І своєю діяльністю вона прагне утверджувати їх. Саме на формуванні таких якостей особистості зосереджене естетичне виховання на кафедрі української мови.

Завідувач кафедри, доц. Тишковець М. П. разом із студентами медичного факультету взяли участь у Всеукраїнській науково-краєзнавчій конференції «Часовий простір народних ремесел»», приурочену 130-річчю Крайової етнографічної виставки у Тернополі (2017 р.)

У приміщенні бібліотеки ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського відбуваються поетичні читання, літературно-музичні вечори, зустрічі з відомими письменниками, етнографами, фольклористами, громадськими діячами, волонтерами. До цих заходів долучаються викладачі кафедри разом із студентами.

На заході «Поезія – це завжди неповторність» власні твори прочитав викладач кафедри української мови Гаврищак І. І. (2017 р.)

Доц. Юкало В. Я. зі студентами на поетичних читаннях «Поезія – це завжди неповторність» (2017 р.)

Доц. Зевако В. І. та доц. Юкало В. Я. зі студентами на літературно-музичному вечорі Юрія Футуйми «Пісня лікує душу» (2016 р.)

Зустріч з відомою тернопільською письменницею Лілією Мусіхіною (2016 р.)

Викл. Заєць М. З. зі студентами у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка на прем’єрі комедії «Тітка Чарлі» (2015 р.)

Інтелектуально-духовне виховання

Важливим завданням виховної роботи на кафедрі є впровадження інноваційного підходу до навчальної, науково-дослідної та виховної роботи, нових методів, які б відповідали потребам розвитку творчої особистості, сприяли розкриттю її талантів, духовно-емоційних, інтелектуальних і фізичних здібностей.

Завідувач кафедри Тишковець М.П., доц. Зевако В.І., доц. Юкало В.Я. ознайомили студентів I курсу медичного факультету із фондами бібліотеки ТДМУ

Викладачі разом із наставницькими групами побували на зустрічі з єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Української Греко-Католицької Церкви Теодором з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького (2015 р.)