ІІ РЕГІОНАЛЬНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «УКРАЇНСЬКА ПРОФЕСІЙНА МОВА: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ»

23 – 24 червня 2016 року на кафедрі української мови відбулася ІІ Регіональна науково-практична конференція, присвячена актуальним проблемам функціонування української професійної мови у синхронічному й діахронічному аспектах.

Цього року матеріали до участі в конференції подали не лише науковці з Тернополя, Івано-Франківська, Вінниці, але й Києва, Харкова, Кривого Рогу, Полтави, Херсона, Сум.

Роботу конференції очолила завідувач кафедри української мови, кандидат філологічних наук, доцент Марія Павлівна Тишковець.

З вітальним словом до учасників звернувся директор ННІ моделювання та аналізу патологічних процесів ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України» кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання Валерій Дмитрович Дідух.

Доповіддю «Дві кодифікації медичної професійної мови» конференцію відкрив кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Володимир Ярославович Юкало.

Про важливість фoрмувaння кoмунiкaтивнoї культури студентiв вищих нaвчaльних закладів розповіла кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземних мов Іванна Іванівна Ворона.

Із доповіддю «Дидактична медико-біологічна поема «Про властивості трав» Одо із Мена: тематика і проблематика» виступив кандидат педагогічних наук, викладач кафедри української мови Ігор Іванович Гаврищак.

Цікавою була доповідь кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови Марії Павлівни Тишковець, у якій ішлося про назви контактів мобільного звʼязку у мовній практиці студентів медичного ВНЗ.

Проблемі медичних інтродуктивів у лексикографічній практиці 20 -30 рр. ХХ століття присвятила виступ кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Тетяна Петрівна Мельник.

Аналіз діалектних назв пневмонії у говірках Підгаєччини Тернопільської області здійснила у своїй доповіді кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Оксана Іванівна Новіцька.

Учасники конференції відзначили важливе значення української мови у професійній діяльності фахівців різних галузей та прийняли відповідну резолюцію.

За матеріалами ІІ Регіональної науково-практичної конференції «Українська професійна мова: історія і сучасність» опубліковано збірник тез.