ЮКАЛО ВОЛОДИМИР ЯРОСЛАВОВИЧ

У 1994 році з відзнакою закінчив філологічний факультет Тернопільського державного педагогічного університету.

У 2003 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.02.01. - українська мова на тему «Мовні стереотипи в комунікаціях лікаря» у спеціалізованій вченій раді при Інституті мовознавства імені Олександра Потебні НАН України. Дисертацію виконував у відділі стилістики та культури мови Інституту української мови Національної академії наук України.

Автор першого в Україні навчального посібника з української мови для студентів вищих медичних закладів освіти ІІІ і ІV рівнів акредитації «Культура мови» (Тернопіль, 1999). Співавтор національного підручника для студентів медичного і стоматологічного факультетів «Українська мова (за професійним спрямуванням)» (Київ, 2017).

Наукові інтереси: культура мови, стилістика, комунікативна лінгвістика, соціолінгвістика, лінгводидактика, україністика.

Автор близько 100 публікацій, з них 28 наукових та 22 навчально-методичного характеру, у тому числі 18 у фахових виданнях, автор 1 навчального посібника та співавтор підручника.