Зевако Валентина Іванівна (сторінка викладача)

Закінчила філологічний факультет Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка.

З 1985 по 1991 рр. – асистент кафедри російської мови Тернопільського державного педагогічного інституту.

Після закінчення аспірантури працювала завідувачем, а потім доцентом кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов Тернопільського експериментального інституту педагогічної освіти.

З 2005 – завідувач кафедри гуманітарних та суспільних дисциплін Галицького інституту імені В’ячеслава Чорновола, з 2010 року – доцент цієї кафедри.

У вересні 2011 р. була прийнята на посаду викладача кафедри українознавства державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України», з травня 2014 року доцент кафедри української мови ТДМУ.

Навчалася в цільовій очній аспірантурі при кафедрі російсько-слов’янського мовознавства Воронезького державного університету, де 1993 року захистила кандидатську дисертацію «Фонетична система говору, що відображає контактування східнослов’янських мов» за спеціальностями 10.02.01 – російська та 10.02.02 – українська мова.

Переатестацію за спеціальністю 10.02.01 – українська мова  пройшла 2006 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Порівняльне мовознавство, історія мови, діалектологія.

Автор понад 60 наукових та методичних друкованих праць.