Інститут кураторів

        18 вересня завідувач кафедри української мови М. П. Тишковець разом із студентами 5 групи медичного факультету взяли участь у Всеукраїнській науково-краєзнавчій конференції «Часовий простір народних ремесел»», приурочену 130-річчю Крайової етнографічної виставки у Тернополі. Конференція відбулася на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Студенти заслухали доповіді: «Вишиті сорочки як оберіг українського народу», «Язичницькі символи у вишитих рушниках першої половини ХХ століття», «Основні атрибути весільної обрядовості (рушник, коровай, вінок)», «Мистецтво витинанки у фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею» та ін., а також оглянули виставку народного мистецтва.

              

Перші березневі дні віщують не лише прихід весни. Вони завжди збігаються із національним святом – Шевченківськими днями, коли звучать рядки безсмертної книги «Кобзар» – квінтесенції нашої національної культури, лунають пісні на слова Тараса Шевченка, виголошуються промови, цитуються фрази, що давно вже стали крилатими.

І це не просто звичка чи данина традиції. Творчість Т. Шевченка – це основа нашої національної самоідентичності, а сам Кобзар – духовний орієнтир для кожного свідомого українця, невід’ємна частка культурного буття нації.

21 березня у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка відбулися літературні читання творів Т. Г. Шевченка мовами різних народів світу. У заході взяли участь іноземні студенти, зокрема Абоуелкоуссіне Сара (студентка ІІ курсу), Урбанік Анна (студентка І курсу) та Закхарі Фаді Надер Роу (студент І курсу). Підготували іноземних студентів доц. Юкало В. Я., і ст. викл. Шеремета Л. П. 

                 

                                   


У рамках вшанування величі поетичного генія Тараса Шевченка на кафедрі української мови відбулися поетичні читання, які організували завідувач кафедри Марія Тишковець, доцент Валентина Зевако і старші викладачі Людмила Шеремета та Катерина Стефанишин. У святкуванні роковин Кобзаря  взяли участь вітчизняні та іноземні студенти І та ІІ курсів. Студенти 1 групи фармацевтичного факультету Бабейчик Ліна, Веремчук Яна, Дивульська Вікторія, Лимар Артем, Третяк Катерина та ін. декламували вірші Тараса Григоровича. У виконанні студентів Мілінчука Андрія та Лемішки Тетяни (2 група, фармацевтичний факультет) прозвучала пісня «Думка» («Тече вода в синє море») на слова Т. Шевченка. Пройнялися Шевченковим словом й іноземні студенти, які були не лише слухачами, але й учасниками святкового дійства.

                         

  

   22 лютого 2017 року, в Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського була представлена мобільна експозиція Тернопільського обласного музею Богдана Лепкого (Бережани). З творчістю відомого нашого земляка ознайомились студенти та викладачі кафедри української мови, зокрема доц. Зевако В. І., доц. Гаврищак І. І., доц. Стефанишин К. Л. та доц. Новіцька О. І. 

   

    18 лютого 2017 року в актовій залі адміністративного корпусу Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського викладачі кафедри з наставницькими групами побували на зустрічі Патріарха Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.

       

     Доц. Мельник Т. П, доц. Новіцька О. І. побували на відкритому міському студентському пісенному фестивалі-конкурсі «Окрилені піснею». У конкурсі взяв участь студент 2 курсу факультету іноземних студентів Хуберт Мікоша, який посів третє місця у фінальному етапі, що відбувся 17 листопада.

 

    9 листопада 2016 р. доц. Новіцька О. І. та завідувач кафедри української мови доц. Тишковець М. П. зі студентами медичного факультету організували свято, присвячене рідній мові.

    

      
      

    18 жовтня 2016 р. доц. Мельник Т. П., і ст. викл. Шеремета Л. разом із cтудентами 9-ої та 14-ої групи відвідали виховний захід до Дня захисника України, який підготували студенти ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського.


    28 вересня 2016 р. у приміщенні бібліотеки ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського відбулися поетичні читання «Поезія – це завжди неповторність». Власні поезії прочитав викладач кафедри української мови к.пед.наук Ігор Гаврищак, доцент кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання Ладика Роман та доцент кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального Дідух Валерій. На заході побували викладачі кафедри української мови та студенти.

     

    

    22 вересня 2016 р. викладачі та студенти побували на літературно-музичному вечорі «Пісня лікує душу». Почесним гостем,  авторм і виконавцем власних пісень був викладач ТДМУ, доц. Футуйма Юрій.

        

    

21.09.2016 р. відбулася зустріч з відомою тернопільською письменницею, етнографом і фольклористом, громадським діячем, волонтером Лілією Мусіхіною, яка презентувала свою нову книгу – історичний роман-притчу «Звичайник».

             

    У вересні 2016 р. доц. Тишковець М.П., доц. Зевако В.І., доц. Юкало В.Я. ознайомили  студентів 6-ої,  24-ої, та 27-ої груп I курсу медичного факультету   із фондами бібліотеки ТДМУ імені І.Я. Горбачевського.


   
    Виховна робота кафедри базується на основних положеннях Концепції національної системи виховання з урахуванням органічного взаємозв’язку процесу навчання та виховання. Головною метою виховної роботи, на досягнення якої спрямовано зусилля професорсько-викладацького колективу, є формування цiлiсної i гармонійно розвиненої особистості з високою національною самосвiдомiстю. Така особистість – це насамперед громадянин української держави, її патріот, гуманіст, для якого пріоритетом є загальнолюдські й загальнодержавні цiнностi, це людина з високою фаховою підготовкою й широким світоглядом, розвинутим інтелектом, належним рівнем загальної, політичної та правової культури.

         Колектив кафедри проводить активну роботу з формування у студентської молоді любові до Батьківщини та гордості за український народ і державу, організовуючи та проводячи тематичні бесіди, лекції кафедрального та університетського масштабу, виховні імпрези щодо видатних постатей України, відвідування театрів, музеїв, філармоній.

Необхідно зауважити, що вже саме навчання студентів на кафедрі української мови, вивчення української мови, культури мови сприяє вихованню національної свідомості в українських студентів і поваги до нашої нації і держави в іноземних студентів.

9 листопада 2016 року завідувач кафедри української мови доц. Тишковець М. П., доц. Юкало В. Я., доц. Новіцька О. І. зі студентами медичного факультету та факультету іноземних студентів організували свято, присвячене рідній мові.


                                                               

                                                                                                                                                                                  

                                                                                        


                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                             

Завідувач кафедри доц. Тишковець М. П. та викладачі разом із наставницькими групами взяли участь у зустрічі з єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівським Української Греко-Католицької Церкви Теодором з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрея Шептицького   (23 листопада).

                   

Ознайомлення студентів із правилами внутрішнього розпорядку, з наслідками отримання негативних оцінок та пропущених занять, термінами їх відпрацювання 16 вересня представили доц. Мельник Т. П. та викладач Шеремета Л. П.

                                         

У Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка на прем’єрі комедії «Тітка Чарлі» 10 листопада побували студенти 26-ої групи медичного факультету разом із куратором  групи Заєць М. З.

                            


Шевченківські дні в юнацькій бібліотеці з іноземними та вітчизняними студентами 
 

Співпраця з працівниками юнацької бібліотеки


 

Вшанування 140-річчя з дня народження Лесі Українки